Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu pişmanlığı!

Sergen Yalçın döneminde sergilediği performans ile milli takıma kadar yükselen Ersin Destanoğlu, bu sezonki performansı ile hayal kırıklığı yaşattı.

Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevine Şenol Güneş’in getirilmesinin ardından Ersin Destanoğlu, formayı takımın deneyimli file bekçisi Mert Günok’a kaptırdı.

Beşiktaş, Ersin’in yeni sözleşme sonrası düşen formunun ardından pişmanlık yaşadı. 

8 MİLYON EURO KABUL EDİLMEMİŞTİ

Forma giydiği dönem Fransa Ligue 1 ekibi Nice başta olmak üzere Avrupa’nın birçok kulübüyle adı anılan Ersin için Beşiktaş’a yaklaşık 8 milyon euro civarında bir teklif gelmiş fakat bu teklif reddedilmişti. Kartal daha sonra Ersin Destanoğlu ile 30 Haziran 2026 tarihine kadar sürecek yeni bir sözleşme imzaladı. Yeni sözleşme sonrası 22 yaşındaki kalecinin moral kazanarak performansını daha da yukarıya çekmesi beklenirken gelinen süreçte Ersin, formasını 34 yaşındaki Mert Günok’a kaptırdı.

Beşiktaş altyapısından yetişen ve bu sezon 11 karşılaşmada kaleyi koruyan Ersin, 14 gol yedi. Genç kaleciye Belçika’dan bazı kulüplerin ilgi duyduğu iddia edilirken teklif gelmesi halinde Beşiktaş’ın sezon sonu bunu değerlendirebileceği öne sürüldü.
 

KAYNAK: TAKVİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir