Bu 5 Altcoin İçin Ralli Bekleniyor: Seviyeler Sıralandı!

Bitcoin’in 30.000 dolar tırmandığı saatlerde, altcoin piyasası çift haneli kazançlar için hazırda bekliyor. Bu yazıda, ADA, LINK, AVAX, OCEAN ve AXS’nin sıradaki direnç seviyelerini ve aşırı bir boğa durumunda kar almak için uygun olacak noktaları bulabilirsiniz.

Altcoin balinalarının ilgisi Cardano (ADA) rallisini katlayabilir mi?

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, 100.000 doları aşan büyük Cardano işlemlerinin hacmi artıyor. Bitcoin 27.000 dolara yaklaşırken ortaya çıkan eğilim, kurumsal yatırımcıların ve balinaların ADA ile ilişkilerini artırdığını gösteriyor. Kriptokoin.com olarak, bu talebin arkasındaki nedenin Cardano’nun yapay zeka alanında yaptığı çalışmalar olabileceğini aktardık.

Balina etkinliğindeki ani bir artış genellikle fiyat düzeltmesinin işareti olarak kabul edilirken, ADA için durum bu sefer daha pozitifti. Altcoin şu anda geçen haftaya göre olan kazancını %12 düzeyinde tutuyor. Ağ geliştirme faaliyetleri, ADA için temel katalizör görevi görüyor.

Cardano önemli bir gelişimsel kilometre taşına ulaştı

Input Output Global’deki (IOG) Cardano geliştiricileri, 1.35.6 sürümü ile ADA’nın daha merkezsiz hale geldiğini paylaştı. Geliştiriciler tarafından yakın zamanda atılan bir tweet, testnet’e katılmak ve yeni geliştirme güncellemesinin hızını ve etkinliğini test etmek için tüm Cardano Staking Pool Operatörlerini (SPO’lar) çağırıyordu.

İlginç bir şekilde, önemli bir büyüme metriği, Cardano için yükseliş tezini destekliyor. Cardano’da Kilitli Toplam Değer (TVL), yılbaşından bugüne %20 arttı. Büyüyen TVL, ADA ağında lansman için sıralanan projeleri hesaba katmaz.

Cardano ekosistemindeki yerelleşmedeki artış ve kurumların ilgisinin artması da dahil olmak üzere en son gelişmeler, ADA’nın büyümesi için olumlu.

Chainlink fiyatı inatçı altcoin boğalarının elinde

Chainlink fiyatı, Çarşamba günü %10 düştükten sonra volatilitede artış yaşıyor. Dalgalı hareketler ayıların lehine görünse de, fiyat hareketi Mart’tan itibaren yeşil yükselen trend çizgisinin yanında oldukça destekleniyor. Rallinin gücünü onaylayan birkaç testle, çok yakında daha fazla yukarı yönlü kazanç elde edilecek gibi görünüyor.

Teknik analizlere göre, LINK fiyatı yakında daha da yüksek seviyeler sıçrayabilir. Bu sefer 55 günlük ve 200 günlük SMA’yı zirvede ele geçirmede başarılı olabilir. Bu iki unsur yükseliş ve destekleyici bir önlem haline getirildiğinde, bir sonraki duruşun 7,50 dolarda olması bekleniyor. Boğalar bu son esnemeyi başarabilirse, yaklaşık %13’lük bir kazanç rezerve edilecek.

Yeşil yükselen trend çizgisinin altında bir kırılma riskleri de beraberinde getiriyor. Böyle bir durumda, ayıların kırılmayı short giriş noktası olarak kullandığını ve boğaları satış emirleriyle boğduğunu görebiliriz. Hızlı bir düşüş sarmalı, fiyat hareketinin hızla 6 dolara yönlendirebilir, bu da yaklaşık %8’lik bir kayıp anlamına geliyor.

AVAX fiyatı toparlanan altcoin piyasasında yeşil ışık yakıyor

AVAX fiyatı dün 17,20 dolar direncini kırmakta başarısız olduktan sonra düşüşe geçti. Daha sonra toparlanmadan önce bir noktada kritik destek seviyesi olan 14,91 dolara yaklaştı. Görünüşe göre daha fazla düşüş bekleniyor, ancak fiyat indikatörlerine bakıldığında, sürdürülebilir bir toparlanma başlatmak için düzeltmenin gerekli olduğu ortaya çıkıyor.

RSI, 50.0’de nötr çizginin yakınında yükselmeye başladı ve bunun desteğe çevrilmesi, fiyatta olası bir yükselişe işaret edecek. Bu nedenle, boğa senaryosunda, AVAX fiyatı 17,20 dolara kadar toparlanabilir. Bu seviyeyi bir destek tabanına çevirmek de altcoini kritik direnç seviyesinin üzerine çıkaracak. Bu seviyenin üzerinde bir ralli, aylık zirvesi 19.60 dolara yükselmesine yardımcı olabilir.

Ancak, makroekonomik koşulların piyasadaki paniği kötüleştirmesi ihtimaline karşı, yatırımcıların düşüş tehlikesine karşı dikkatli olmaları gerekiyor. 14,91 doların kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve AVAX fiyatını Aralık 2022’nin en yüksek seviyesi olan 13,78 dolara yöneltecek.

Ocean Protocol fiyatı 0,4618 dolar yolunda

OCEAN fiyatı, boğaların hala ön planda olmasıyla yükseliş trendini yeniden başlattı. Ralli, 15 Mart’ta düşüş eğilimiyle kesintiye uğradı ve altcoin neredeyse %9 düşerek 0,3880 dolara geriledi. Boğalar, 50 günlük EMA destek seviyesi 0,3781 dolar bölgesini başarılı bir şekilde savunduktan sonra, sonunda bir geri dönüş başladı.

Bu ivme, OCEAN’ın en son Şubat ayında test ettiği 0,4618 doların geri kazanmasına yol açabilecek bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Mevcut seviyelerden alıcı momentumunda bir artış, böyle bir tırmanışın tonunu belirleyebilir.

Bu bağlamda, Ocean Protocol fiyatının 0,4211 dolar direncini desteğe çevirmesi ve bunu 0,4618 dolardaki dirence ilerlemek için kullanması gerekecek. Bu hedefe ulaşmak, mevcut seviyelerden %15,48’lik kazanç anlamına geliyor. Oldukça boğa bir durumda bu hedefi aşabilir ve %29.07 yükselişle 0,5224 direncini test edebilir.

Teknik indikatörler altcoin hakkında neler söylüyor?

İndikatör tarafında RSI, yukarı doğru hareket ediyordu, bu da daha fazla alıcının devrede olduğunu ve yukarı yönde daha az direnç olduğu anlamına geliyor. 52’deki fiyat gücü de umut vericiydi ve bu da yukarı yönde daha fazla alana işaret ediyor.

Tersine, alıcı momentumu azalırsa, Ocean Protocol fiyatı 0,3783 dolar destek seviyesinin altına düşebilir. Bu tabanın altına yakın bir günlük mum çubuğu yükseliş tezini geçersiz kılar. Böyle bir durumda, OCEAN fiyatı 0,3319 dolara düşebilir veya 9 Mart’ın dip seviyesi olan 0,3097 doları desteğini yeniden ziyaret edebilir.

Ayıların kontrolü tamamen ele geçirdiği durumda, OCEAN fiyatı 0,2942 dolara veya daha düşük bir seviyede 0,2461 dolara gerileyebilir. Bu büyüklükteki bir düşüş, mevcut seviyelerden %38,96 zarar yazdıracak.

AXS fiyatı bu kurulumda %15 artışla 9,40 doları hedefliyor

Axie Infinity fiyatı, piyasadaki son düşüşlerin ardından toparlanıyor. Dört saatlik zaman diliminde yükseliş trendi çizgisinde hareket eden token, son 24 saatte neredeyse %8 değer kazandı. Böyle bir teknik oluşum, düz bir çizgi ile bağlantılı HH ve HL noktalarıyla tanımlanır. AXS, bu trend çizgisinin üzerinde kalırsa piyasa değerini büyütebilir.

AXS fiyatı için pozitif ralli, tokenin 8,10 dolar seviyesini kırdığını gördü. Axie Infinity şu anda 8.59 doların üzerinde işlem görüyor. 8 dolar bölgesinin desteğe dönüşmesi, kısa vadede yükseliş durumunu sağlamlaştıracak.

Yukarıda belirtilen direncin ötesinde, Axie Infinity fiyatı 9,02 dolara tırmanabilir veya yüksek yükseliş durumlarında 9,40 dolar hedefine ulaşabilir. Böyle bir hareket, mevcut seviyelerden %15,12’lik bir tırmanışı ifade eder. Alıcı hırsı bu hedefin ötesinde güçlü kalırsa, Axie Infinity fiyatı en son Şubat ayında ziyaret edilen 10,66 dolar direnç seviyesine yükselebilir. Bu da mevcut fiyattan %31’lik kazanç anlamına gelecek.

AXS 4 saatlik grafik analizi

Dört saatlik grafikte, RSI (mor) Stokastik RSI’nın (sarı) üzerine geçtiğinde doğrulanan bir yükseliş geçişi olduğuna dikkat edin. Böyle bir teknik oluşum genellikle bir satın alma sinyali olarak yorumlanır ve AXS boğaları kulak verirse, Axie Infinity fiyatı yukarı yönde hareket edebilir.

Olumsuz tarafı, traderlar AXS satın alma çağrısını görmezden gelir ve bunun yerine kar almaya başlarsa, 8,10 dolardaki destek kesişimini kaybedebilir. Böyle bir hareket, AXS fiyatının yükseliş trendi çizgisinin altına inmesine neden olabilir. Bu trend çizgisinin altında 7,98 dolara yakın bir günlük mum çubuğu, yükseliş anlatısını geçersiz kılabilir.

Zor durumlarda, düşüş trendi devam ederek Axie Infinity fiyatını 10 Mart’ta sıçradığı 7,01 dolar destek seviyesine geri gönderebilir. Böyle bir hareket, geçerli oranlardan %13,96’lık düşüş anlamına gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir