Mehmet Büyükekşi: Şimdi Hırvatistan’ı yenmek istiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı’nın Hırvatistan’ı 2-1’lik skorla geçtiği maçın ardından konuştu. Karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulunan TFF Başkanı, “Her türlü koruma önlemlerini almışlardı. Sayın bakanımız da geldi, Frderasyon başkanlarına da misafirperverlikleri için teşekkür ettik. İlk yarıda malesef iyi oynayamadık, ikinci yarıda galibiyeti almayı başardık. Burada galibiyetle başlamak önemliydi. Bazen iyi oynamadan kazanmak da önemli” dedi.

Hırvatistan müsabakası hakkında konuşan Mehmet Büyükekşi, “Bizim önümüzde şimdi Hırvatistan maçı var. O maçı da kazanmak istiyoruz. En güzel sonucu alarak o maçtan çıkmak istiyoruz. 6 Şubat depreminden sonra kazanarak ülkemize armağan edebildiysek ne mutlu” ifadelerini kullandı.

İstiklal Marşı’nın ıslıklanmasıyla ilgili gelen soruya Mehmet Büyükekşi, “Biliyorsunuz Ermenistan’la yıllardır süren bir problemimiz var. Yetkililer bize güzel bir ev sahipliği yaptılar. Bunlar sportif mücadeleler. Bu sportih aktiviteler inşallah iki halk arasında barış ortamı yaratır” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir