Nasdaq, Kripto Saklama Hizmetine Hazırlanıyor

Nasdaq, kripto varlıklarına yönelik saklama hizmetini ikinci çeyreğin sonuna kadar başlatmayı planlıyor.

Kripto endüstrisinde çalkantılara yol açan kripto saklama şirketlerinin iflası, geleneksel finans ile kripto endüstrisi arasındaki etkileşimin nasıl işleyeceği konusunda da akıllarda soru işareti bıraktı. Bu iflasların ardından, Nasdaq tarafından yeni bir hamle geldi. Bloomberg‘in haberine göre Nasdaq, kripto varlık saklama hizmeti üzerinde çalışıyor. Bu hizmetin, ikinci çeyreğin sonlarına kadar hizmete geçmesi bekleniliyor.

Nasdaq, Yeni Bir Kripto Hizmetiyle Gündeme Geldi

Bloomberg‘in yaptığı habere göre Nasdaq, ikinci çeyreğin sonlarına kadar piyasaya çıkarmak üzere yeni bir kripto saklama hizmeti üzerinde çalışıyor.

Nasdaq, kripto sektöründe ortaya çıkan bir dizi iflasın ardından, kripto aracılarının rolünü doldurabilecek yeni bir hizmetiyle ön plana çıkıyor.

Nasdaq Dijital Varlıklar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı Ira Auerbach, Paris’te verdiği bir röportajda, küresel borsa grubunun gerekli tüm teknik altyapıyı ve düzenleyici çerçeveleri oluşturmak amacıyla ilerlediğini aktardı. Ayrıca Nasdaq, yeni işi denetleyecek sınırlı amaçlı bir tröst şirketi tüzüğü için New York Finansal Hizmetler Departmanı‘na başvurdu.

Kripto para birimlerinin düşüş yaşadığı iflas haberlerinin ardından, Nasdaq’ın bu hamlesiyle neler olabileceği merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir