Zihinsel engelli kızını öldürüp intihar eden babanın vasiyeti ortaya çıktı: Ben ölürsem kızıma kim bakacak?

Trabzon’da zihinsel engelli kızı 52 yaşındaki Gülgün Aytekin’i tabanca ile vurup öldürdükten sonra intihar eden 80 yaşındaki Yaşar Aytekin’in, iki sayfaya vasiyetini yazıp, varisleri arasında miras paylaşımı yaptığı, “Ölürsem kızıma kim bakacak? Ortada kalır. Hakkınızı helal edin” yazdığı ortaya çıktı.

ENGELLİ KIZINI ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Olay, dün Toklu Mahallesi Kuran Kursu Caddesi’nde meydana geldi. Gül Sitesi’nin 6’ncı katında oturan Yaşar Aytekin’e ulaşamayan yakınları, çilingirle eve girdi. Evde Yaşar Aytekin ve zihinsel engelli kızı Gülgün Aytekin’i kanlar içinde bulan aile fertlerinin ihbarı üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede Yaşar Aytekin’in tabancayla kızını başından vurarak öldürüp, aynı silahla yaşamına son verdiği tespit edildi. Savcılık incelemesi sonrası baba ve kızının cansız bedenleri, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Tamamlanan otopsi işlemlerin ardından baba ve kızın cenazesi, Gümüşhane’nin Zigana köyü Maruflu Mahallesi’nde toprağa verildi.

BABANIN VASİYETİ ORYAYA ÇIKTI: BEN ÖLÜRSEM KIZIMA KİM BAKACAK?

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürerken, yurt dışından emekli olan 5 çocuk babası Yaşar Aytekin’in olaydan önce evde 2 sayfaya yazdığı vasiyet ortaya çıktı.

Çocukları arasında birikimi olan bir miktar para, ev, arsa ve arabasının kime kalacağını vasiyet eden Aytekin’in imzası da yer alan yazıda “Ben ölürsem kızıma kim bakacak? Ortada kalır. Birbirinize sahip çıkın; Sizleri çok seviyorum. Hakkınızı helal edin.” yazdığı öğrenildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x